Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü

SOSYAL HİZMETLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

         Öğrencilerin; barınma, beslenme, burs ve kredi gibi temel ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli hizmetleri sağlamak, bu hizmetleri sunan kuruluşlarla işbirliği yaparak hizmetin daha iyi yürütülmesini sağlamak;  yurt, kantin ve kafeteryalarının en iyi şekilde hizmet vermesi için çaba göstermek.

         Çeşitli konuları içeren kitap ve periyodik bulunduran okuma salonları açarak, öğrencilerin ilgi alanlarına göre bilgi edinmelerine, yeni ilgi alanları kazanmalarına yardım etmek ve boş zamanlarını okuyarak değerlendirmelerini özendirmek.

        Öğrencilerin ve çalışanların sömestre ve yaz tatilleri için, dinlenme tesisleri veya kamp yerleri kurma, öğrencilerin ve çalışanların ulaşım hizmetlerinin görülmesini temin etmek veya bu konuda faaliyet gösteren kuruluşlarla anlaşarak, hizmetin en iyi şekilde yürütülmesini sağlamak.

BESLENME HİZMETLERİ

       Öğrencilerimizin ve çalışanlarımızın beslenme ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla işletilen yemek salonlarının sağlıklı, düzenli ve hijyenik koşullarda hizmet vermesini sağlamakta ve denetlemektedir. Şube Müdürlüğü'müzün kontrol ve denetiminde öğrencilerimizin enerji ihtiyaçları dikkate alınarak hazırlanan yemek listeleri doğrultusunda  öğle ve akşam yemeği hizmeti verilmektedir.

 Üniversitemizde;

- Meşelik Kampüsü Merkezi Yemekhanesi

- Mühendislik Fakültesi Yemekhanesi

- Bademlik Kampüsü Yemekhanesi

Ziraat Fakültesi Yemekhanesi

- İlahiyat Fakültesi Yemekhanesi

Eskişehir Meslek Yüksekokulu Yemekhanesi

- Mahmudiye Meslek Yüksekokulu Yemekhanesi

Sivrihisar Meslek YüksekOkulu Yemekhanesi

- Sağlık Hizmetleri M.Y.O. (Çifteler Yerleşkesi) Yemekhanesi

olmak üzere yemek hizmeti verilmektedir.

       Beslenme Hizmetleri; günlük 4 çeşit yemek hizmeti ile yüklenici firmaca verilmektedir. 

BURSLAR

Üniversitemiz başarılı öğrencilerinden maddi durumu zayıf öğrencilere, her yıl belirlenen kontenjanlar dahilinde burs verilmektedir.

Ayrıca; maddi durumu zayıf ve sporcu 1000 öğrenciye ücretsiz öğle yemeği hizmeti verilmektedir.

KISMİ ZAMANLI STATÜDE ÇALIŞMA

       Üniversitemizin öğrenciye hizmet veren birimlerinde (spor tesisleri, yemekhane, kütüphane, bilgi işlem, fakülteler vb.) hizmetlerin aksamadan yerine getirilebilmesi amacıyla 250 öğrencimiz kısmi zamanlı statüde, saat ücretli olarak çalıştırılmaktadır.